Lesopark Chrasť — Žilina Gallery

Žilina Gallery :: Fotogaléria mesta Žiliny

299/509

Lesopark Chrasť

premietanie (slideshow)
Lesopark Chrasť

Lesopark Chrasť v Žiline

(Foto: 5. 9. 2019)

Na podujatí Rozlúčka s letom v nedeľu dňa 1. septembra 2019 slávnostne otvorili časť ihriska pre staršie deti od 6 do 14 rokov. Ide o nadviazanie na rekonštrukciu ihriska pre menšie deti, ktoré vybudovala Nadácia žilinský lesopark ešte vlani v lete. Vďaka tejto obnove vznikli na ihrisku jedinečné prvky, ktoré inde na Slovensku nenájdeme. Deti sa môžu zabaviť na adrenalínovej detskej lanovke, nájdu sa tu dve vonkajšie trampolíny zabudované do zeme a kolotoč pre telesne postihnuté deti. Táto časť rekonštrukcie si vyžiadala viac ako 102 tisíc eur. Vzhľadom na to, že išlo o finančne náročný projekt, ktorý nadácia nedokázala zafinancovať z vlastných zdrojov, požiadala o pomoc pri financovaní druhej časti revitalizácie žilinskú radnicu. Ihrisko je už otvorené pre širokú verejnosť. Revitalizácia lesoparku touto opravou nekončí, nasledovať by mal priestor pod vojenským cintorínom na Bôriku.

Na obľúbené detské ihrisko v Lesoparku Chrasť sa po čase opäť vráti detský smiech. Mesto Žilina v týchto dňoch ukončilo druhú časť jeho rekonštrukcie. Obnova sa týkala ihriska pre staršie deti od 6 do 14 rokov. Časť ihriska pre menšie deti pritom vybudovala Nadácia žilinský lesopark ešte vlani v lete.
So stavebnými úpravami samospráva začala v apríli. Pribudli tu prvky pre staršie deti a hendikepovaných, škola v prírode, fontánka na pitie, obnovil sa petang a opravilo sa oplotenie. Pôvodné chodníky prešli rekonštrukciou, okrem nich však vzniklo aj časť nových. V rámci revitalizácie sa v celom areáli upravil terén, vysadili sa trvalky a nový trávnik. Celková suma tejto fázy rekonštrukcie, ktorú hradilo mesto z vlastných zdrojov, je viac ako 190 tisíc eur.
V minulom roku sa podarilo Nadácii žilinský lesopark zafinancovať a zrealizovať prvú časť rekonštrukcie, v rámci ktorej pribudli v areáli okrem hojdačiek a veľkého hradu aj unikátne prvky, ktoré sa na žiadnom inom ihrisku v Žiline nenachádzajú. Deti sa môžu zabaviť na adrenalínovej detskej lanovke, nájdu sa tu dve vonkajšie trampolíny zabudované do zeme a kolotoč pre telesne postihnuté deti. Táto časť rekonštrukcie si vyžiadala viac ako 102 tisíc eur. Vzhľadom na to, že išlo o finančne náročný projekt, ktorý nadácia nedokázala zafinancovať z vlastných zdrojov, požiadala o pomoc pri financovaní druhej časti revitalizácie žilinskú radnicu. „Spolu s Nadáciou žilinského lesoparku sa nám podarilo vytvoriť jedinečný komplex pre deti s unikátnymi hracími prvkami a zároveň vznikla jedna kvalitná oddychová zóna pre aktívne trávenie voľného času. Za posledné roky prešiel lesopark Chrasť viacerými obnovami. Aj vďaka aktivitám členov nadácie a dobrovoľníkov sa podarilo okrem rekonštrukcie ihriska vybudovať informačné tabule, osadiť nové lavičky a smetné koše, pribudli piknikové stoly, mobilná toaleta a vzniklo viacero stanovíšť na cvičenie,“ priblížil primátor Žiliny Peter Fiabáne, ktorý bol v minulosti členom Nadácie žilinský lesopark.
Revitalizácia lesoparku by teraz mala pokračovať ďalšou etapou. „Nadácia žilinský lesopark si za svoj ďalší cieľ dala zveľadiť časť lesoparku v lokalite pod vojenským cintorínom na Bôriku. Vzhľadom na to, že činnosť nadácie je závislá od externých zdrojov, privítame v tomto smere akúkoľvek podporu,“ doplnil viceprimátor Vladimír Randa, súčasný člen správnej rady nadácie, ktorú okrem neho zastupuje i mestská poslankyňa Ľudmila Chodelková a poslanec Igor Habánik.
Detský areál v lesoparku je už prístupný pre širokú verejnosť. Na najbližší víkend pripravilo mesto podujatie Rozlúčka s letom, ktoré sa uskutoční v nedeľu 1. septembra. „Pozývam všetky deti a ich rodičov do Lesoparku Chrasť, aby sa prišli rozlúčiť s letnými prázdninami. Pripravený máme bohatý program,“ doplnil Peter Fiabáne. Rozlúčka začína o 15-tej hodine a návštevníci sa môžu tešiť na predstavenie divadelnej skupiny Kapor na scéne, vystúpenie kapely Doris Day Band, pre deti budú k dispozícii balóny, nafukovacie atrakcie a maľovanie na tvár.

Barbora Zigová,hovorkyňa Mesta Žilina. Tlačová správa Mesta Žilina: "Detské ihrisko v žilinskom lesoparku otvára svoje brány. Príďte vyskúšať nové atrakcie a rozlúčte sa s letom", dňa 26. august 2019. Text prevzatý z web. stránky: www.zilina.sk.Kategórie
Publikované
Rozmery 905*600
Návštev 17

[0] Komentárov

Pridať komentár