Hurbanova (smer sídliská) — Žilina Gallery

Žilina Gallery :: Fotogaléria mesta Žiliny

222/308

Hurbanova (smer sídliská)

premietanie (slideshow)
Hurbanova (smer sídliská)

Zastávkový záliv Hurbanova (smer sídliská)

Dopravný podnik mesta Žiliny
(Foto: 25. 5. 2023)

Zastávka Hurbanova (smer sídliská) obsluhuje trolejbusové linky č. 3, 4, 6, 16 a autobusové linky č. 21, 24, 26, 27, 29 a 31.

V prvej etape bolo v r. 2019 obnovených 26 zastávok MHD: Zastávka Železničná stanica (pri zdravotnej poisťovni), Štefánikovo námestie v oboch smeroch, Hurbanova smer sídliská, Hálkova smer centrum, Predmestská smer sídlisko, Spanyolova smer sídliská, Polícia smer sídliská, Poštová v oboch smeroch, Sv. Cyrila a Metoda v oboch smeroch, Matice slovenskej v oboch smeroch, Obchodná smer centrum, Fatranská v oboch smeroch, Jaseňová v oboch smeroch, Smreková v oboch smeroch, Pod hájom v smere Žilinská univerzita, Mateja Bela smer centrum, Tulipánová smer sídlisko, Komenského smer sídlisko, Rudnayova smer centrum. Zrekonštruovaných bolo 50 zastávok MHD, pričom celkové náklady na ich opravu boli vo výške 1 644 milióna eur.
Na záseku je zabudovaný bezbariérový obrubník (tzv. kasselského typu). Je určený hlavne pre nízkopodlahové vozidlá a vodičom umožňuje pritiahnuť ich úplne k obrubníku. Pristavené nízkopodlahové vozidlo by malo zaistiť úplne bezproblémový nástup a výstup handicapovaným cestujúcim. Žilina bola po Prešove druhým mestom v Slovensku, kde sa začal používať tento druh obrubníka.

Kategórie
Publikované
Rozmery 905*600
Návštev 11

[0] Komentárov

Pridať komentár