Ladislav Valkovič — Žilina Gallery

Žilina Gallery :: Fotogaléria mesta Žiliny

82/285

Ladislav Valkovič

premietanie (slideshow)
Ladislav Valkovič

Assoc. prof. Ing. Ladislav Valkovič, PhD. – Uznanie za zásluhy o rozvoj a reprezentáciu mesta Žilina

Slávnostné odovzdávanie ocenení osobnostiam mesta Žilina
(Foto: 22. 9. 2022)

Assoc. prof. Ing. Ladislav Valkovič, PhD. (* 8. február 1986, Žilina) – vedecký pracovník Ústavu merania SAV v Bratislave. V súčasnosti pracuje v Centre pre klinický výskum pomocou magnetickej rezonancie na Oxfordskej univerzite. Jeho výskum je zameraný na skúmanie energetického metabolizmu v ľudských tkanivách pomocou spektroskopie magnetickou rezonanciou s ultra vysokým magnetickým poľom. Ladislav Valkovič sa vypracoval na významného odborníka na techniky neinvazívneho určovania metabolizmu kostrového svalstva, pečene a srdca. Nedávno vyvinul techniku na detekciu anorganického fosfátu myokardu, ktorá pomôže odhaliť metabolické poruchy u pacientov s kardiovaskulárnymi ochoreniami. Vydal celkom 53 recenzovaných publikácií, z toho 17 ako prvý autor a jeho vedecká práca bola uznaná doma i v zahraničí mnohými oceneniami, napr. Cenou pre mladého vedeckého pracovníka SAV do 35 rokov, dvoma cenami Summa Cum Laude Merit Awards od ISMRM, cenou ESET Science Award 2021 a Cenou Lekárskej univerzity vo Viedni za vynikajúci vedecký výkon a iné.

Dňa 22. septembra 2022 o 16.30 hodine bolo v Radnici mesta Žilina slávnostné odovzdávanie ocenení osobnostiam mesta Žilina. Ocenenie si z rúk primátora Žiliny Petra Fiabáne prevzali ocenení, prípadne in memoriam príbuzný: Michal Maximilián Scheer – Čestné občianstvo mesta Žilina (in memoriam), Valéria Hrabovcová – Uznanie za zásluhy o rozvoj a reprezentáciu mesta Žilina, Ladislav Valkovič – Uznanie za zásluhy o rozvoj a reprezentáciu mesta Žilina, Mikuláš Mlynárčik – Cena mesta Žilina, Marek Mintál – Cena primátora mesta, Milan Hodoň – Cena primátora mesta.
Hudobný program: Adventure Strings – sláčikové kvarteto (Slavomír Glos 1. husle, Ivo Remenec 2. husle, Klaudia Remencová violončelo). Moderovali slávnostné odovzdávanie ocenení – Iveta Pagáčová a Michal Koleják.Kategórie
Publikované
Rozmery 906*600
Návštev 15

[0] Komentárov

Pridať komentár