Ivan Kelly Köhler — Žilina Gallery

Žilina Gallery :: Fotogaléria mesta Žiliny

Galéria | Fórum
182/264

Ivan Kelly Köhler

premietanie (slideshow)
Ivan Kelly Köhler


Ivan Kelly Köhler – zakladateľ fašiangového festivalu v Žiline

Carneval Slovakia Žilina 2018
(Foto: 9. 2. 2018)

Bosorky, strašidlá, rozprávkové bytosti, falošný farár či doktor. Približne 400 karnevalových masiek od výmyslu sveta dnes zaplnilo žilinské ulice na tradičnom fašiangovom festivale, ktorý nesklamal ani v tomto roku a opäť sa postaral o jedinečnú zábavu.
Karnevalový sprievod, na čele s kráľovnou a kráľom karnevalu, vyrazil o 14.30 hod. spred budovy Mestského úradu v Žiline, prešli Mariánskym námestím, cez Farské schody až na Námestie Andreja Hlinku. Pokračovali po Národnej ulici a svoj pochod ukončili na Mariánskom námestí, kde ich už čakali stovky divákov a mohol začať hlavný program. Na ňom sa predstavili deti z detských folklórnych súborov Hájovček, Lieska či Cipovička a žiaci zo Súkromnej základnej umeleckej školy Slovenských dobrovoľníkov v Žiline. Program pokračoval vystúpením folklórnych súborov Jurošík a Rozsutec. Záver karnevalu patril skupine Taktici. Ako to už na tradičných fašiangových zábavách býva, aj v Žiline ukončil obdobie plné svetských radovánok pochovávanie basy, ktorým sa symbolicky začne pôstne obdobie. Zábava pokračovala v sobotu 10. februára 2018. V Mestskom divadle sa predstavil Folklórny súbor Rozsutec a jeho hostia z Michaloviec, Folklórny súbor Jurošík v programe Roztancované fašiangy.
Žilinský Carneval organizuje mesto Žilina už štrnásty rok a patrí k najväčším sprievodom masiek na Slovensku. Vychádza zo starých zvykov, spája však tradičné masky s tými súčasnými. Jeho zakladateľom je žilinský fotograf Ivan Kelly Köhler.

Barbora Zigová, hovorkyňa mesta. Tlačová správa Mesta Žilina: Fašiangový sprievod opäť roztancoval Žilinu. Dňa 9. február 2018. Text prevzatý z web. stránky mesta Žilina (kliknite): www.zilina.sk.Kategórie
Publikované
Rozmery 906*600
Návštev 42

[0] Komentárov

Pridať komentár