Carneval Slovakia Žilina 2018 — Žilina Gallery

Žilina Gallery :: Fotogaléria mesta Žiliny

Galéria | Fórum
126/264

Carneval Slovakia Žilina 2018

premietanie (slideshow)
Carneval Slovakia Žilina 2018


14. Žilinský festival fašiangových masiek

Carneval Slovakia Žilina 2018

Bosorky, strašidlá, rozprávkové bytosti, falošný farár či doktor. Približne 400 karnevalových masiek od výmyslu sveta dnes zaplnilo žilinské ulice na tradičnom fašiangovom festivale, ktorý nesklamal ani v tomto roku a opäť sa postaral o jedinečnú zábavu.
Karnevalový sprievod, na čele s kráľovnou a kráľom karnevalu, vyrazil o 14.30 hod. spred budovy Mestského úradu v Žiline, prešli Mariánskym námestím, cez Farské schody až na Námestie Andreja Hlinku. Pokračovali po Národnej ulici a svoj pochod ukončili na Mariánskom námestí, kde ich už čakali stovky divákov a mohol začať hlavný program. Na ňom sa predstavili deti z detských folklórnych súborov Hájovček, Lieska či Cipovička a žiaci zo Súkromnej základnej umeleckej školy Slovenských dobrovoľníkov v Žiline. Program pokračoval vystúpením folklórnych súborov Jurošík a Rozsutec. Záver karnevalu patril skupine Taktici. Ako to už na tradičných fašiangových zábavách býva, aj v Žiline ukončil obdobie plné svetských radovánok pochovávanie basy, ktorým sa symbolicky začne pôstne obdobie. Zábava pokračovala v sobotu 10. februára 2018. V Mestskom divadle sa predstavil Folklórny súbor Rozsutec a jeho hostia z Michaloviec, Folklórny súbor Jurošík v programe Roztancované fašiangy.
Žilinský Carneval organizuje mesto Žilina už štrnásty rok a patrí k najväčším sprievodom masiek na Slovensku. Vychádza zo starých zvykov, spája však tradičné masky s tými súčasnými. Jeho zakladateľom je žilinský fotograf Ivan Kelly Köhler.

Barbora Zigová, hovorkyňa mesta. Tlačová správa Mesta Žilina: Fašiangový sprievod opäť roztancoval Žilinu. Dňa 9. február 2018. Text a plagát prevzatý z web. stránky mesta Žilina (kliknite): www.zilina.sk.Kategórie
Publikované
Rozmery 400*600
Návštev 28

[0] Komentárov

Pridať komentár