Ocenenie osobností 2016 — Žilina Gallery

Žilina Gallery :: Fotogaléria mesta Žiliny

Galéria | Fórum
360/420

Ocenenie osobností 2016

premietanie (slideshow)
Ocenenie osobností 2016


Ocenenie osobností za rok 2016

Slávnostné odovzdávanie ocenení mesta Žilina

Mesto Žilina každoročne oceňuje osobnosti, ktoré sa v Žiline narodili, žili a tvorili. V utorok 7. novembra 2017 sa v Radnici mesta Žilina uskutočnila slávnosť, na ktorej primátor mesta Igor Choma odovzdal ocenenia osobnostiam za rok 2016. Na základe návrhov priamo od občanov boli ocenení: Jozef Antošík, Miro Gregor, Marek Adamov a Soňa Řeháková. Všetci nominovaní vzišli z hlasovania verejnosti a poslancov Mestského zastupiteľstva v Žiline. Ocenené mohli byť osobnosti, ktoré sa narodili, žili a tvorili v našom meste, resp. osobnosti, ktoré sa významnou mierou zaslúžili o reprezentáciu nášho mesta vo svete, hoci v Žiline nežili. Celkovo bolo nominovaných 47 žijúcich, nežijúcich jednotlivcov alebo kolektívov, z ktorých porota hlasovaním vybrala štyri uvedené osobnosti.

Čestné občianstvo mesta Žilina za obetavú prácu vo futbalovom klube MŠK Žilina a reprezentáciu mesta v zahraničí si prevzal Jozef Antošík.
Čestné občianstvo mesta Žilina za celoživotnú fotografickú tvorbu a reprezentáciu mesta si prevzal Miro Gregor.
Uznanie za zásluhy o rozvoj a reprezentáciu mesta Žilina si za celoživotnú prácu prevzala Soňa ŘEHÁKOVÁ.
Cenu mesta Žilina za prínos pre kultúru cez nezávislé kultúrne centrum Stanica-Záriečie a za rekonštrukciu neologickej synagógy získal: Marek Adamov.
O kultúrny program sa počas slávnostného odovzdávania ocenení postarala žilinská kapela AYA. Program moderovali Michaela Pastorková a Rado Pažej. V závere podujatia bola slávnostne otvorená aj výstava fotografií Mira Gregora, ktorý pri tejto príležitosti podaroval časť svojej umeleckej tvorby mestu Žilina.

PhDr. Pavol Čorba, hovorca mesta. Tlačová správa Mesta Žilina: Mesto Žilina ocenilo osobnosti za rok 2015. Dňa 7. 6. 2016. Plagát prevzatý z web. stránky mesta Žilina (kliknite): www.zilina.sk.Kategórie
Publikované
Rozmery 424*600
Návštev 21

[0] Komentárov

Pridať komentár