M. Pastorková a Rado Pažej — Žilina Gallery

Žilina Gallery :: Fotogaléria mesta Žiliny

Galéria | Fórum
364/433

M. Pastorková a Rado Pažej

premietanie (slideshow)
M. Pastorková a Rado Pažej


moderátori Michaela Pastorková a Rado Pažej

Slávnostné odovzdávanie ocenení mesta Žilina za rok 2016

Mesto Žilina každoročne oceňuje osobnosti, ktoré sa v Žiline narodili, žili a tvorili. V utorok 7. novembra 2017 sa v Radnici mesta Žilina uskutočnila slávnosť, na ktorej primátor mesta Igor Choma odovzdal ocenenia osobnostiam za rok 2016. Na základe návrhov priamo od občanov boli ocenení: Jozef Antošík, Miro Gregor, Marek Adamov a Soňa Řeháková. Všetci nominovaní vzišli z hlasovania verejnosti a poslancov Mestského zastupiteľstva v Žiline. Ocenené mohli byť osobnosti, ktoré sa narodili, žili a tvorili v našom meste, resp. osobnosti, ktoré sa významnou mierou zaslúžili o reprezentáciu nášho mesta vo svete, hoci v Žiline nežili. Celkovo bolo nominovaných 47 žijúcich, nežijúcich jednotlivcov alebo kolektívov, z ktorých porota hlasovaním vybrala štyri uvedené osobnosti.

Čestné občianstvo mesta Žilina za obetavú prácu vo futbalovom klube MŠK Žilina a reprezentáciu mesta v zahraničí si prevzal Jozef Antošík.
Čestné občianstvo mesta Žilina za celoživotnú fotografickú tvorbu a reprezentáciu mesta si prevzal Miro Gregor.
Cenu mesta Žilina za prínos pre kultúru cez nezávislé kultúrne centrum Stanica-Záriečie a za rekonštrukciu neologickej synagógy získal: Marek Adamov.
Uznanie za zásluhy o rozvoj a reprezentáciu mesta Žilina si za celoživotnú prácu prevzala Soňa ŘEHÁKOVÁ.
O kultúrny program sa počas slávnostného odovzdávania ocenení postarala žilinská kapela AYA. Program moderovali Michaela Pastorková a Rado Pažej. V závere podujatia bola slávnostne otvorená aj výstava fotografií Mira Gregora, ktorý pri tejto príležitosti podaroval časť svojej umeleckej tvorby mestu Žilina.Kategórie
Publikované
Rozmery 905*600
Návštev 21

[0] Komentárov

Pridať komentár