Jozef Antošík — Žilina Gallery

Žilina Gallery :: Fotogaléria mesta Žiliny

Galéria | Fórum
383/433

Jozef Antošík

premietanie (slideshow)
Jozef Antošík


Jozef Antošík – Čestný občan mesta Žilina za rok 2016

Slávnostné odovzdávanie ocenení mesta Žilina
(Foto: 7. 11. 2017)

Jozef ANTOŠÍK – vyštudoval Chemickotechnologickú fakultu Slovenskej vysokej školy technickej v Bratislave so špecializáciou na riadenie chemického a potravinárskeho priemyslu. Po skončení štúdia v roku 1981 nastúpil do žilinskej Chemicelulózy, š.p. Počas svojho dvadsaťpäťročného pôsobenia v tejto fabrike prešiel viacerými funkciami. V Tento a.s. zastával funkciu predsedu predstavenstva, generálneho riaditeľa a spolumajiteľa. V roku 2006 vymenil akcie spoločnosti Tento, a.s. za podiel vo fínskej papierenskej spoločnosti Metsä Tissue a stal sa podpredsedom jej správnej rady. Od roku 1995 sa angažuje vo futbalovom klube MŠK Žilina. V júni 2004 sa stal jeho majiteľom. Pod jeho vedením klub získal 7 majstrovských titulov, 1 krát vyhral slovenský pohár a 4-krát Superpohár. Najväčšími úspechmi klubu bola účasť v skupinovej fáze UEFA Cup v sezóne 2008/2009 a účasť v skupinovej fáze UEFA Champions League v sezóne 2010/2011. Od roku 2013 je majiteľom spoločnosti Ryba Žilina, spol. s r.o. známej najmä výrobou Tresky v majonéze. V súčasnosti vo svojich spoločnostiach zamestnáva vyše 700 zamestnancov.

V mestskej radnici si z rúk primátora Igora Chomu prevzali ocenenia osobnosti mesta Žilina za rok 2016. Vedenie mesta si chce aj takýmto spôsobom uctiť svojich občanov, ktorí pôsobia v Žiline alebo nejakým spôsobom zviditeľnili Žilinu vo svete. Súčasťou slávnostného podujatia bolo aj otvorenie výstavy fotografií žilinského rodáka Mira Gregora. Oceniť prácu, odhodlanosť a úsilie je hlavným zmyslom celého podujatia. Počas včerajšej slávnosti si ocenenia prebrali: Jozef Antošík – Čestné občianstvo mesta Žilina, Miro Gregor – Čestné občianstvo mesta Žilina, Marek Adamov – Cena mesta Žilina, Soňa Řeháková - Uznanie za zásluhy o rozvoj a reprezentáciu mesta Žilina.
Všetci nominovaní vzišli z hlasovania verejnosti a poslancov Mestského zastupiteľstva v Žiline. Ocenené mohli byť osobnosti, ktoré sa narodili, žili a tvorili v našom meste, resp. osobnosti, ktoré sa významnou mierou zaslúžili o reprezentáciu nášho mesta vo svete, hoci v Žiline nežili. Celkovo bolo nominovaných 47 žijúcich, nežijúcich jednotlivcov alebo kolektívov, z ktorých porota hlasovaním vybrala štyri uvedené osobnosti.
V závere podujatia bola slávnostne otvorená aj výstava fotografií Mira Gregora, ktorý pri tejto príležitosti podaroval časť svojej umeleckej tvorby mestu Žilina. O kultúrny program sa počas slávnostného odovzdávania ocenení postarala žilinská kapela AYA.Kategórie
Publikované
Rozmery 905*600
Návštev 20

[0] Komentárov

Pridať komentár