Igor Choma, primátor Žiliny — Žilina Gallery

Žilina Gallery :: Fotogaléria mesta Žiliny

Galéria | Fórum
364/420

Igor Choma, primátor Žiliny

premietanie (slideshow)
Igor Choma, primátor Žiliny


Igor Choma, primátor mesta Žilina

Slávnostné odovzdávanie ocenení mesta Žilina
(Foto: 7. 11. 2017)

V mestskej radnici si z rúk primátora Igora Chomu prevzali ocenenia osobnosti mesta Žilina za rok 2016. Vedenie mesta si chce aj takýmto spôsobom uctiť svojich občanov, ktorí pôsobia v Žiline alebo nejakým spôsobom zviditeľnili Žilinu vo svete. Súčasťou slávnostného podujatia bolo aj otvorenie výstavy fotografií žilinského rodáka Mira Gregora.
Oceniť prácu, odhodlanosť a úsilie je hlavným zmyslom celého podujatia. Počas včerajšej slávnosti si ocenenia prebrali: Jozef Antošík – Čestné občianstvo mesta Žilina, Miro Gregor – Čestné občianstvo mesta Žilina, Marek Adamov – Cena mesta Žilina, Soňa Řeháková - Uznanie za zásluhy o rozvoj a reprezentáciu mesta Žilina.
Všetci nominovaní vzišli z hlasovania verejnosti a poslancov Mestského zastupiteľstva v Žiline. Ocenené mohli byť osobnosti, ktoré sa narodili, žili a tvorili v našom meste, resp. osobnosti, ktoré sa významnou mierou zaslúžili o reprezentáciu nášho mesta vo svete, hoci v Žiline nežili. Celkovo bolo nominovaných 47 žijúcich, nežijúcich jednotlivcov alebo kolektívov, z ktorých porota hlasovaním vybrala štyri uvedené osobnosti.
V závere podujatia bola slávnostne otvorená aj výstava fotografií Mira Gregora, ktorý pri tejto príležitosti podaroval časť svojej umeleckej tvorby mestu Žilina. O kultúrny program sa počas slávnostného odovzdávania ocenení postarala žilinská kapela AYA.

PhDr. Pavol Čorba, hovorca mesta. Tlačová správa Mesta Žilina: Mesto Žilina ocenilo významné osobnosti za rok 2016. Dňa 8. 11. 2017. Text prevzatý z web. stránky mesta Žilina (kliknite): www.zilina.sk.Kategórie
Publikované
Rozmery 906*600
Návštev 17

[0] Komentárov

Pridať komentár